• https://www.facebook.com/profile.php?id=100004956585534

Yat Sigortaları

YAT  VE  GEMİ  SİGORTALARI

Sizin için değerli ve keyifli olan yatınızı denizde özgürce kullanmak, karada da güvenle korumak için Yat Sigortalarını tercih edin!

Ticari veya özel amaçlı olarak kullanılan her türlü gezi teknesi; gövdesi, makineleri, servis botları, tekne ile alınıp satılan donanımı ile birlikte; denizde, çekek yerinde, çekek yerine çekilme ve indirme sırasında ve yatma mahallinde teminat altındadır.

Yat Sigortalarında Avantajlarımız;

 • Sorumluluklarınızı (3.Şahıs Mali Mesuliyet teminatı) güvence altına almak için yatın sigorta bedelinden bağımsız bir teminat limiti belirleyebilirsiniz. 
 • Yatınızı ticari amaçla kullanmıyorsanız Kişisel Eşyalar Teminatı'na herhangi bir maliyete katlanmaksızın sahip olabilirsiniz. 
 • Enstitü Makina Hasarları Genişletme Klozu kapsamında ilave teminat alabilir, 3 yaşa kadar olan yatlarda bu teminata herhangi bir maliyete katlanmadan sahip olabilirsiniz. 
 • Yatınızda bulunan birey/bireylerin Ferdi Kaza Teminatı ile güvence altına alınmasını sağlayabilir, Tedavi Masraflarını da sigorta kapsamına dahil edebilirsiniz. 
 • Yatın sahibi olarak kendiniz, yat işletmeciniz veya kaptanınız için Hukuksal Koruma Teminatı alabilirsiniz. 
 • Hasarsız geçen bir sigorta döneminden sonra bir sonraki yıl yine Groupama Sigorta'yı tercih ederek "Sadakat İadesi" alabilirsiniz.

  Yat Sigortalarında teminat kapsamı Londra Enstitü Klozu esaslarına ve size özel olarak verilen ek teminatlara dayanmaktadır.

  Yat Sigortası ile tehlikelerin neden olduğu kayıp ve hasarlar için Institute Yacht Clauses kapsamında güvence sağlanır.


YAT SİGORTASI SEÇENEKLERİMİZ

1. Dar Teminatlı Yat Sigortası:

Teknenizin; tamamen batması, yangın, infilak, deprem sonucu tamamen yok olması veya bir daha onarılması mümkün olamayacak duruma gelmesi hallerini teminat altına alır.

2. Geniş Teminatlı Yat Sigortası:

Batma, fırtına, çatma, çarpma, oturma gibi deniz kaza ve tehlikeleri, yangın, korsanlık, deprem, volkanik patlama, yıldırım,rıhtım, liman aygıt ve donanımı, kara veya hava taşıtları ve benzeri şeylerle temas sonucu meydana gelen hasarlar,

Kumanya, yakıt, donanım ve makineler yata alınırken, yat içinde yerleri değiştirilirken veya yattan indirilirken doğabilecek kazalar, kaptan veya gemi adamlarının barataryası, infilak,  kötü niyetli hareketler, yatın veya servis botlarının tamamen çalınması, hırsızlığa karşı bir alet ile yata veya servis botlarına emin bir şekilde bağlanmış olması koşulu ile dıştan takma motorların çalınması nedenlerden kaynaklanacak kayıp ve hasarlar,

Bağlantı mili ve pervane dışındaki motor ve bağlantıları, elektrikli donanım ile aküler ve bağlantıları hariç olmak üzere Şaftların kırılması, kazanların patlaması, yatın gövde veya makinelerindeki gizli kusur veya herhangi bir kişinin ihmali gibi sebeplerden kaynaklanacak kayıp ve hasarlar,

Kaza nedeniyle doğabilecek hukuki sorumluluklar için de güvence sağlanabilir.

Ayrıca, Şirketimizin yazılı onayının alınması ön şartıyla sigortalının yaptığı yargılama masrafı veya sorumluluğa itiraz etmek ya da sorumluluğu sınırlandırmak için sigortalının ödemek zorunda kalabileceği masraflar da teminata dahildir.

Savaş, grev-lokavt halk hareketlerine karşı ek teminatları da teminat altına alabilirsiniz…

3. GROUPAMARİNE  Yat Sigortası:

Groupamarine Yat Sigortası ile açık sularda yalnız değilsiniz, karada da içiniz rahat olsun.

Groupama Sigorta’dan Yat sigortalarında “bir ilk”.

Tüm riskleri kapsayan , alanında en geniş sigorta güvencesini ve teminatlarını size sunan  yep yeni bir yat Sigorta’sını tercih edin !

Groupamarine Yat Sigortası Avantajları

 • “All risk” özelliğine göre hazılanmıştır: Poliçede sayılanlar dışında istisna edilmiş bir risk yoktur,  bütün riskleriniz Groupama güvencesi altındadır. 
 • Özel eşyalarınızdan,balık takımlarına, çevre kirliliğine kadar geniş kapsamlı bir güvence sunar.
   
 • Makine kırılması ve Elektronik cihaz teminatıyla Makine dairenizden Elektronik seyir aletlerinize kadar tepsi teminat altındadır.

 • Sigorta bedelinden bağımsız olarak 4.000.000,00 Euro ya kadar 3.Şahıs sorumluluk teminatı
   
 • Sigortasız bir teknenin neden olacağı bir kaza nedeniyle sigortalı teknede bulunan 3.şahıslara  ödemek zorunda kalınacak bedeni zararlar.
   
 • 50.000,00 Euro limitle su sporları sorumluluk teminatı
   
 • Zorunlu nedenlerle çekme ve kurtarma teminatı
   
 • Zengin asistans hizmetleri ile yurtiçi ve yurtdışında size ücretsiz ayrıcalıklar sunan çözümler üretir.
   
 • Tüm yerli ve yabancı bandrollü yatlar için geçerlidir
   
 • Cazip fiyat ve uygun ödeme koşulları ile sahip olabilirsiniz.